Wspomnienie Bohaterów podczas 97. Warszawskiej Grandy: Bokserski hołd dla walczącej Polski

Hołd Bohaterom - wystawa Instytutu Pamięci Narodowej

1 września 1939 roku stał się dniem, który na zawsze zmienił bieg historii Polski. Tego dnia Niemcy zaatakowały nasz kraj, rozpoczynając II wojnę światową. W 2024 roku, z okazji 80. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, postanowiliśmy uczcić pamięć tych, którzy walczyli za naszą ojczyznę.

Hołd Bohaterom - wystawa Instytutu Pamięci Narodowej

Podczas 97. edycji Warszawskiej Grandy, wydarzenia sportowego, które na stałe wpisało się w kalendarz bokserskich rywalizacji, organizatorzy, trenerzy oraz licznie zgromadzeni kibice oddali hołd Bohaterom - żołnierzom i obywatelom Polski. W klubie Legia Fight Club na ulicy Łazienkowskiej 6a w Warszawie, gdzie odbyły się zawody, panowała podniosła atmosfera.

Zgromadzeni mieli okazję zapoznać się z wystawą przygotowaną przez Instytut Pamięci Narodowej, który objął nasze wydarzenie Patronatem Honorowym. Ta wyjątkowa ekspozycja przypominała o heroizmie i poświęceniu Polaków w trudnych czasach wojny.

Warszawska Granda

Warszawska Granda to cykl zawodów sportowych, w ramach którego odbywają się nie tylko turnieje bokserskie, ale również kickbokserskie. Tym razem jednak to boks był na pierwszym planie, a każdy cios zadany w ringu wydawał się echo waleczności naszych przodków.

Zachęcamy do wsparcia kolejnych wydarzeń  poprzez stronę https://pomagam.pl/tf8b4n.

Serdecznie dziękujemy!

Nie możemy zapomnieć także o wsparciu, jakie okazały nam organizacje i osoby prywatne, zwłaszcza po nawałnicy, która zalała klub Legia Fight Club.

Fundacja Wyczyn i Fundacja Pomocny Ratel zorganizowały zbiórkę, dzięki której możliwe było naprawienie szkód i kontynuowanie działalności klubu.

Serdeczne podziękowania kierujemy do wszystkich partnerów, sponsorów i wolontariuszy, którzy przyczynili się do sukcesu tego wydarzenia:

• Instytut Pamięci Narodowej - który objął Patronat Honorowy na naszym wydarzeniu,
  • Fundacja im. Stanisława Pomian-Srzednickiego, która ufundowała nagrodę dla najmłodszego uczestnika
  • LukTrans Transport Medyczny
  • Fundacja Pomocny Ratel
  • Stowarzyszenie Fort
  • For Winner
  • Bokser.org
  • Sporty Walki
  • Diety od Brokuła
  • Veroni Active

Wasza pomoc jest nieoceniona i pokazuje, jak ważne jest wspólne działanie na rzecz polskiego sportu i pamięci historycznej.

Cześć i chwała Bohaterom!